logo


mobileObjednání a informace SMS: 721 926 518

Masáže

Každá masáž je originální, protože vždy ji přizpůsobím požadavkům a potřebám klienta. Přes to bych zde uvedl nejčastější situace, ve kterých mne zákazníci vyhledávají nejčastěji. Uvedené doplňkové služby využívám po dohodě s klientem dle potřeby, pro lepší a příjemnější účinek masáže. Nic se za ně nepřiplácí a záleží jen na zákazníkovi, zda o ně bude mít zájem. 

Zdravotní masáže

zdravotní masáž

Tyto masáže, jak z názvu vyplývá, se provádějí pro zlepšení zdravotního stavu, či pro podporu jeho zachování. Jsou vhodné v případě, kdy kvůli kontraindikacím nelze provézt učinnější hloubkové ošetření svalových vláken. Nejčastějším případem, kdy u mne zákazníci vyhledávají zdravotní masáže je, že mají zájem uvolnit ztuhlé a přetížené svaly, které působí, či by mohly brzy začít působit zdravotní problémy. Ty se po čase projeví pocitem ztuhlosti, omezením v pohybu, případně bolestí. V tomto případě, pokud je to vhodné, na začátku problematické partie prohřejeme a při masáži se na ně zaměříme. Oproti relaxační masáži se zde používají více hmaty, které působí ho hloubky svalu a tím ho uvolní. Po této masáži je ještě vhodný strečink, čili protažení těchto svalů. Většinou již po první, či druhé masáži se budete cítit mnohem lépe, ovšem pro správný a dlouhodobý účinek je vodné tyto masáže využívat pravidelně, hlavně pokud máte jednostranné zatížení - např. při sedavém zaměstnání. Jako prevenci je vhodné si dopřát tuto masáž alespoň 1x měsíčně, při výskytu výše zmíněných problémů 2x týdně. V případě zájmu Vám i v rámci cvičení doma, či ve fitness mohu ukázat jakým způsobem jednostranné zatížení kompenzovat vhodným cvičením. Dalším častým případem, kdy mne klienti vyhledávají, jsou i různá onemocnění, při kterých masáže doporučil lékař.

Terapeutické masáže

(Hloubkové rekondiční ošetření svalových vláken)
Nejedná o masáž jako takovou, ale na rozdíl od klasické masáže se jedná o velice účinné a cílené uvolnění přetížených svalů, či jejich částí a odstranění spoušťových bodů, které často způsobují nepříjemné bolesti, ať v místě jejich výskytu, či na jiném místě a to bez jakýchkoliv chemických přípravků zcela přirozeným způsobem. Tato ošetření je výborné např. při sedavém zaměstnání pro odstranění bolestí zad či šíje, nebo pokud často pracujete na počítači pro uvolnění rukou, případně po dlouhé chůzi pro uvolnění dolních končetin apod. Rozdíl oproti klasické masáži je také ten, že klasická masáž působí na sval jako celek, ovšem toto ošetření na jednotlivé sponce svalů i hlouběji uložené a masér během této masáže s klientem komunikuje a stále ji přizpůsobuje aktuální potřebě. Po konzultaci s klientem se zde při této masáži mimo jiné používají tepelné nosiče s rašelinou, masážní baňky a kinesiotaping. Samotné ošetření by nemělo trvat déle, než 30 minut. S prohříváním a případným tejpováním 45 minut. Vhledem ke své intenzitě se oproti klasické masáži jedná o masáž menšího rozsahu – např. šíje + okolí lopatek, nebo bederní část + hýždě, případně horní končetiny – prsty, dlaně, předloktí, apod. V případě zájmu o větší rozsah je možné rozdělit do více termínů. Po tomto ošetření je nezbytné zvýšení pitného režimu, ideálně neslazené vody. Podobně jako u zdravotní masáže je vhodné cca po týdnu zopakovat. Je výborné také jako prevence proti výše zmíněným problémům. Čtěte také, prosím, kontraindikace, kdy toto ošetření provézt nelze, které naleznete v pravém sloupci.

Sportovní masáže

Věnujete se nějakému sportu, ať už na profesionální, či amatérské úrovni? Pak jsou pro Vás ideální sportovní masáže. Jedná se o proceduru, která je především pro mladé sportovce často nezbytná, protože se intenzivně věnují svému tréninku a často podceňují regeneraci. Hlavním cílem těchto masáží je předejít vzniku trvalého poškození organismu, zvýšení prevence úrazů při cvičení, zlepšení látkové výměny, rychlejší regenerace svalů a tkání a tím rychlejší odstranění únavy, uvolnění nadměrně zatěžovaných svalů, zmírnění bolestí a celkové zlepšení výkonnosti pohybového aparátu. Výborné jsou hlavně také v případě, kdy se věnujete sportu, který zatěžuje Váš pohybový aparát jednostranně, jako např. tenis, florbal, badminton apod. Při těchto masážích se především zaměříme na svaly zatěžované ve Vašem sportu. Sami velice rychle poznáte, jak při využívání sportovních masážích, se Vaše výkony zvýší a budete se při sportu cítit lépe.
Doplňková službaprohřátí tepelnými nosiči

Relaxační masáže

relaxační masáž

Cítíte se unaveni po náročném dni? Rádi byste si odpočinuli a odreagovali se? Toto je pro Vás ta správná volba! Jedná se o masáže, při kterých budete moci relaxovat a poslouchat příjemnou hudbu. Právě tyto relaxační masáže jsou výborné na zlepšení krevního oběhu a látkové výměny, regeneraci sil po práci, odstranění únavy a působí velice pozitivně i po psychické stránce.
Doplňková službaprohřátí tepelnými nosiči

Masáže pro těhotné

(nabízím pouze v domácím prostředí)

Jedná se o jemné masáže, které jsou plně přizpůsobené nastávajícím maminkám. Tyto masáže odstraňují svalové napětí a přináší pocit zklidnění a pohody. Podporují mimo jiné i lymfatický systém, a tím odstraňují otoky dolních končetin, podporují imunitní systém, zrychlují látkovou výměnu a snižují zadržování tekutin v těle. Dále pozitivně působí na spánkový režim, snížení únavy, držení těla, odstraňují bolesti hlavy, zad a nohou a redukují tvorbu strií. Posilují láskyplný vztah k sobě sama a dítěti. Můžete se těšit v tomto krásném, ale náročném období na velmi příjemnou a prospěšnou relaxaci.

Juniorské a dorostové masáže

Juniorska

Věnuje se Vaše dítě nějakému sportu, jako např. fotbalu, házené, aerobiku, tanci či jinému? V rámci budování fyzické kondice je to výborné, ale přemýšleli jste také, jakým způsobem odpočívají a relaxují? Stále se mluví o tom, jak je pro děti důležitý pohyb, což je zajisté pravda, ale stejně tak je důležitá i relaxace a regenerace pro správné vyvíjení organismu a podání dalších výkonů, na kterou se bohužel často zapomíná. Tyto masáže jsou výborné pro mladé sportovce. Intenzita těchto masáží je úměrná věku a přesto má podobné účinky jako masáže pro dospělé. Působí pozitivně po psychické i fyzické stránce. Dochází k regeneraci těla, odstraňují spazmy a napětí ve svalech, podporují správné držení těla, zvyšují výkonnost a pohybové schopnosti, zlepšují krevní oběh a látkovou výměnu, kompenzují jednostranné zatížení, zlepšují tělesnou kondici. Junioři se po těchto masážích budou cítit uvolnění, zklidnění a odpočatí. Dopřejte tuto relaxaci svým mladým sportovcům!
Masáže osob mladších 18 let probíhají pouze za přítomnosti rodičů!
 

Nenalezli jste zde masáž, kterou hledáte? Rádi byste si spíše užili relaxační masáž, jako např. Indickou masáž hlavy, masáž lávovými kameny, či mušlemi? V tom případě Vám rád doporučím kolegyni Zuzanu.

Zdravotní masér - Petr Vopálka mobilní masér

Indikace a kontraindikace masáží

Indikace – stavy, při kterých masáže doporučuji:

 • Chronické svalové bolesti zad, šíje, či končetin
 • Svaly namožené následkem většího zatížení
 • Zlepšení fyzického a psychického stavu
 • Pooperační a poúrazová ztuhlost
 • Rekonvalescence po tělesném vyčerpání
 • Vadné držení těla a vady na páteři – např. skolióza
 • Prevence – zvyšuje obranyschopnost organismu

Kontraindikace – stavy, při kterých masáže neprovádím:

 • ihned po jídle do 1 hodiny
 • ihned po nadměrné fyzické zátěži – lépe odložit na následující den
 • jakákoliv nádorová onemocnění
 • záněty svalů a kloubů
 • při intoxikaci organismu
 • infekční, virové, či horečnaté onemocnění
 • nemasírují místa, kde se vyskytují křečové žily, mateřská znaménka
 • kožní infekční choroby, např.: plísně, záněty, vyrážky, vřídky
 • při znečištění kůže
 • poruchy krvácivosti
 • první trimestr těhotenství, rizikové těhotenství

 

Důležité: V případě jakýchkoliv zdravotních problémů je vhodné se poradit s Vašim ošetřujícím lékařem, zda je pro Vás masáž vhodná!

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE