logo

mobileObjednání a informace SMS: 721 926 518

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Zdravotní masáže

Jako zdravotní masér terapeut poskytuji různé druhy zdravotních masáží, které Vám pomohou především po stránce zdravotní. Před masáží probereme Vaše případné zdravotní problémy a Vaši představu, čeho chcete dosáhnout a na základě toho Vám podoručím vhodný typ masáže. Nabízím tyto zdravotní masáže:

Klasické zdravotní masáže

zdravotní masáž

Tyto masáže, jak z názvu vyplývá, se provádějí pro zlepšení zdravotního stavu, či pro podporu jeho zachování. Nejčastějším případem, kdy u mne zákazníci vyhledávají zdravotní masáže je, že mají zájem uvolnit ztuhlé a přetížené svaly, které působí, či by mohly brzy začít působit zdravotní problémy. Ty se po čase projeví pocitem ztuhlosti, omezením v pohybu, případně bolestí. V tomto případě, pokud je to vhodné, na začátku problematické partie prohřejeme a při masáži se na ně zaměříme. Oproti relaxační masáži se zde používají více hmaty, které působí ho hloubky svalu a tím ho uvolní. Po této masáži je ještě vhodný strečink, čili protažení těchto svalů. Většinou již po první, či druhé masáži se budete cítit mnohem lépe, ovšem pro správný a dlouhodobý účinek je vodné tyto masáže využívat pravidelně, hlavně pokud máte jednostranné zatížení - např. při sedavém zaměstnání. Jako prevenci je vhodné si dopřát tuto masáž alespoň 1x měsíčně, při výskytu výše zmíněných problémů 2x týdně. V případě zájmu Vám i v rámci cvičení doma, či ve fitness mohu ukázat jakým způsobem jednostranné zatížení kompenzovat vhodným cvičením. Dalším častým případem, kdy mne klienti vyhledávají, jsou i různá onemocnění, při kterých masáže doporučil lékař.
 

Terapeutické masáže

Nejedná o masáž jako takovou, ale na rozdíl od klasické masáže se jedná o velice účinné a cílené uvolnění přetížených svalů, či jejich částí a odstranění spoušťových bodů, které často způsobují nepříjemné bolesti, ať v místě jejich výskytu, či na jiném místě a to bez jakýchkoliv chemických přípravků zcela přirozeným způsobem. Tato ošetření je výborné např. při sedavém zaměstnání pro odstranění bolestí zad či šíje, nebo pokud často pracujete na počítači pro uvolnění rukou, případně po dlouhé chůzi pro uvolnění dolních končetin apod. Rozdíl oproti klasické masáži je také ten, že klasická masáž působí na sval jako celek, ovšem toto ošetření na jednotlivé sponce svalů i hlouběji uložené a masér během této masáže s klientem komunikuje a stále ji přizpůsobuje aktuální potřebě. Po konzultaci s klientem se zde při této masáži mimo jiné používají v případě potřeby tepelné nosiče s rašelinou, masážní baňky a kinesiotaping. Samotné ošetření by nemělo trvat déle, než 30 minut. S prohříváním a případným tejpováním 45 minut. Vhledem ke své intenzitě se oproti klasické masáži jedná o masáž menšího rozsahu – např. šíje + okolí lopatek, nebo bederní část + hýždě, případně horní končetiny – prsty, dlaně, předloktí, apod. V případě zájmu o větší rozsah je možné rozdělit do více termínů. Po tomto ošetření je nezbytné zvýšení pitného režimu, ideálně neslazené vody. Podobně jako u zdravotní masáže je vhodné cca po týdnu zopakovat. Je výborné také jako prevence proti výše zmíněným problémům.
 

Hloubkové masáže - Deep tissue

Jde o speciální techniku masáže, při které se na rozdíl od klasické zdravotní masáže uvolňují i hluboké vrstvy svalstva. Pomocí této metody lze intenzivně rozmasírovat velice (i chronicky) ztuhlé svalstvo, případně ji využíjí i klienti, kteří mají rádi intenzivní masáž v rámci prevence, například u sportovců. Samozřejmě je vhodná i u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, či jiné jednostranné zatížení. Uplatnění tedy najde především jako náhrada klasické sportovní, či zdravotní masáže tam, kde je vhodná vyšší intenzita. Touto masáží lze ošetřit jakoukoliv část těla, stejně jako u masáže zdravotní, jen s větším účinkem.
 

Myofasciální technika podle Bowena

Myofasciální technika podle Bowena je účinný způsob, při kterém v těle probouzíme hojivé a regenerační schopnosti. Při tomto ošetření se používají speciální jemné hmaty, mezi kterými dáváme tělu dostatek času, aby na ně zareagovalo. Je jen na něm, zda tento dar přijme... Bowenova technika se doporučuje při bolesti hlavy, migréně, závratí, bolestech šíje, ale i celých zad, svalových křečích, namoženém svalstvu. Pozitivně působí na dýchací obtíže, jako např. alergie, astma, dále na špatné držení těla, růstové bolesti u dětí, nervozitě a stresu, a zlepšuje imunitní systém. Vzhledem k tomu, že touto technikou v těle vyvoláváme přirozené schopnosti, je vhodná téměř vždy. Přes to existují kontraindikace, tedy stavy, kdy není vhodná, jsou to celkové infekční onemocnění, onkologické onemocnění, která nejsou v remisi a čerstvé poúrazové stavy. Touto technikou poskytuji ošetření celých zad a šíje. Délka tohoto ošetření je cca 20 - 30 minut a je možné doplnit tejpy.

Zdravotní masér - Petr Vopálka

mobilní masér

Možnost objednat dárkový poukaz

dárkový poukaz

Reference

Přeji krásný den,
hledala jsem na internetu mobilního maséra, který by byl ochotný přijet k nám do práce a poskytnout nám více masáží najednou. Zaujala mne nabídka Petra, který má v nabídce i skupinové masáže. Domluvili jsme se na 8 hodinových masáži. Petr přijel k nám se svou kolegyní a bylo to úžasné. Vždy probíhaly 2 masáže najednou. Všichni jsme byli moc spokojeni a jsme rádi, že to takto vyšlo.
Moc Vám děkujeme a těšíme se zase brzy nashledanou, Tereza + kolektiv

Facebook

Certifikáty

© Copyright 2012 - 2019, Zdravotni-maser-Praha.cz, Všechna práva vyhrazena! | Sitemap