logo

mobileObjednání a informace SMS: 721 926 518

1 | 2 | 3 | 4 | 5

Zdravotní masáže

Jako zdravotní masér terapeut poskytuji různé druhy zdravotních masáží, které Vám pomohou především po stránce zdravotní. Před masáží probereme Vaše případné zdravotní problémy a Vaši představu, čeho chcete dosáhnout a na základě toho Vám podoručím vhodný typ masáže. Nabízím tyto zdravotní masáže:

Klasické zdravotní masáže

zdravotní masáž

Tyto masáže, jak z názvu vyplývá, se provádějí pro zlepšení zdravotního stavu, či pro podporu jeho zachování. Nejčastějším případem, kdy u mne zákazníci vyhledávají zdravotní masáže je, že mají zájem uvolnit ztuhlé a přetížené svaly, které působí, či by mohly brzy začít působit zdravotní problémy. Ty se po čase projeví pocitem ztuhlosti, omezením v pohybu, případně bolestí. V tomto případě, pokud je to vhodné, na začátku problematické partie prohřejeme a při masáži se na ně zaměříme. Oproti relaxační masáži se zde používají více hmaty, které působí ho hloubky svalu a tím ho uvolní. Po této masáži je ještě vhodný strečink, čili protažení těchto svalů. Většinou již po první, či druhé masáži se budete cítit mnohem lépe, ovšem pro správný a dlouhodobý účinek je vodné tyto masáže využívat pravidelně, hlavně pokud máte jednostranné zatížení - např. při sedavém zaměstnání. Jako prevenci je vhodné si dopřát tuto masáž alespoň 1x měsíčně, při výskytu výše zmíněných problémů 2x týdně. V případě zájmu Vám i mohu ukázat jakým způsobem jednostranné zatížení kompenzovat vhodným cvičením. Dalším častým případem, kdy mne klienti vyhledávají, jsou i různá onemocnění, při kterých masáže doporučil lékař.
 

Terapeutické masáže

Nejedná o masáž jako takovou, ale na rozdíl od klasické masáže se jedná o velice účinné a cílené uvolnění přetížených svalů, či jejich částí a odstranění spoušťových bodů, které často způsobují nepříjemné bolesti, ať v místě jejich výskytu, či na jiném místě a to bez jakýchkoliv chemických přípravků zcela přirozeným způsobem. Tato ošetření je výborné např. při sedavém zaměstnání pro odstranění bolestí zad či šíje, nebo pokud často pracujete na počítači pro uvolnění rukou, případně po dlouhé chůzi pro uvolnění dolních končetin apod. Rozdíl oproti klasické masáži je také ten, že klasická masáž působí na sval jako celek, ovšem toto ošetření na jednotlivé sponce svalů i hlouběji uložené a masér během této masáže s klientem komunikuje a stále ji přizpůsobuje aktuální potřebě. Po konzultaci s klientem se zde při této masáži mimo jiné používají v případě potřeby tepelné nosiče s rašelinou, masážní baňky a kinesiotaping. Samotné ošetření by nemělo trvat déle, než 30 minut. S prohříváním a případným tejpováním 45 minut. Vhledem ke své intenzitě se oproti klasické masáži jedná o masáž menšího rozsahu – např. šíje + okolí lopatek, nebo bederní část + hýždě, případně horní končetiny – prsty, dlaně, předloktí, apod. V případě zájmu o větší rozsah je možné rozdělit do více termínů. Po tomto ošetření je nezbytné zvýšení pitného režimu, ideálně neslazené vody. Podobně jako u zdravotní masáže je vhodné cca po týdnu zopakovat. Je výborné také jako prevence proti výše zmíněným problémům.
 

Hloubkové masáže - Deep tissue

Jde o speciální techniku masáže, při které se na rozdíl od klasické zdravotní masáže uvolňují i hluboké vrstvy svalstva. Pomocí této metody lze intenzivně rozmasírovat velice (i chronicky) ztuhlé svalstvo, případně ji využíjí i klienti, kteří mají rádi intenzivní masáž v rámci prevence, například u sportovců. Samozřejmě je vhodná i u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, či jiné jednostranné zatížení. Uplatnění tedy najde především jako náhrada klasické sportovní, či zdravotní masáže tam, kde je vhodná vyšší intenzita. Touto masáží lze ošetřit jakoukoliv část těla, stejně jako u masáže zdravotní, jen s větším účinkem.
 
Další zdravotní problémy, jako např. růstové bolesti u dětí, nedokrevnost končetin, dýchací problémy (astma, alergie) a mnoho dalšího řeším pomocí Bowenovy techniky.

Zdravotní masér - Petr Vopálka

mobilní masér

Možnost objednat dárkový poukaz

dárkový poukaz

Reference

Mobilní masér - Tereza

Přeji krásný den,
hledala jsem na internetu mobilního maséra, který by byl ochotný přijet k nám do práce a poskytnout nám více masáží najednou. Zaujala mne nabídka Petra, který má v nabídce i skupinové masáže. Domluvili jsme se na 8 hodinových masáži. Petr přijel k nám se svou kolegyní a bylo to úžasné. Vždy probíhaly 2 masáže najednou. Všichni jsme byli moc spokojeni a jsme rádi, že to takto vyšlo.
Moc Vám děkujeme a těšíme se zase brzy nashledanou, Tereza + kolektiv

Ptáte se...

Zdravotní versus sportovní masér

Rozdíl mezi zdravotním masérem a masérem pro sportovní a rekondiční masáže je značný:

Sportovní masér může začít podnikat se základním kurzem, který trvá 150 hodin, kde se naučí základní anatomii a posloupnost hmatů sportovní masáže. Tyto kurzy patří pod Ministerstvo školství.  Může poskytovat masáže pouze zcela zdravým osobám a nesmí řešit masáží žádné zdravotní problémy. Poskytuje masáže relaxační za účelem příjemného odpočinku a sportovní pro urychlení a podporu regenerace.

Zdravotní masér absolvuje náročnější kurz, který trvá 500 hodin, dále musí získat praxi ve zdravotním zařízení, například v lázních a dále odmasírovat alespoň 100 hodin. Následně, v případě úspěšné složení zkoušky před komisí, získá certifikát, který uděluje Ministerstvo zdravotnictví. Zdravotní masér je zdravotní personál a může být zaměstnán ve zdravotním zařízení. Poskytuje navíc masáže za účelem terapie, tedy zlepšení zdravotního stavu.

Pokud tedy máte zájem o masáž z důvodu odpočinku, či regenerace, tuto masáž Vám může poskytnout jak sportovní, tak i zdravotní masér. V případě zdravotního problému je nutné vyhledat zdravotního maséra.

Facebook

Certifikáty opravňující mne poskytovat zde nabízené služby

Informace o mém dalším vzdělání a praxi naleznete na Zdravotní masér - Petr Vopálka.

© Copyright 2012 - 2019, Zdravotni-maser-Praha.cz, Všechna práva vyhrazena! | Sitemap