masáže Praha
masáže Praha 4
masáže doma
mobilní masér
zdravotní masáže
mobileObjednání a informace SMS: 721 926 518

Masáže pro děti

Stejně jako dospělí, tak i děti si umí masáže náležitě užít. Masáže pro děti mají jednak pozitivní vliv po psychické stránce. Umí je příjemně zklidnit, lépe se dokáží po té soustředit. Další velmi pozitivní efekt mají i po stránce fyzické. I děti mohou trápit různé zdravotní obtíže, jako je skolióza, bolesti pohybového aparátu, migréna a podobně. S tím vším Vám rád pomohu.

Bowenova technika pro děti

Bowenova technika děti

Bowenovu techniku u dětí využívám nejčastěji. Jedná se o jemnou myofasciální techniku měkkých tkání, která výrazným způsobem podporuje regeneraci a hojení. Působí ne jen na svaly a fascie, jako klasické masáže, ale i na ostatní tkáně, z tohoto důvodu má více indikací než masáže. Vynikající výsledky jsou u sportujících dětí v rámci regenerace, ale zároveň i u dětí, které trápí nějaký zdravotní problém. Výhoda této techniky je, že tělu nic nevnucujeme, jen mu výrazně pomáháme obnovit jeho přirozené regenerační procesy a rovnováhu.

Zdravotní masáže pro děti

Klasické zdravotní masáže u dětí využívám výjimečně a spíše u starších dětí. Jsou prakticky shodné s masáží pro dospělé, ale s menší intensitou. Mnohem lepších a rychlejších výsledků pozoruji při využití Bowenovy techniky pro děti.

Relaxační masáže pro děti

Relaxační masáže pro děti mají velmi pozitivní vliv především po stránce psychické. Dokáží se u nich uvolnit, zklidnit a odreagovat se od každodenních povinností. Masáž je jemná a maximálně příjemná. Není zaměřená sice na žádné zdravotní problémy, ale i tak, umí podpořit správní fyziologický vývoj dítěte. Mírně uvolňuje svalstvo a podkoží a podporuje lymfatický a krevní oběh.

Regenerační (sportovní) masáže pro děti

Často se na mne obrací především rodiče dětí, kteří se sportu věnují vrcholově. Děti začínají se sportem již zhruba od 4 let. Tréninky mají i 6x týdně, což je i pro děti po fyzické stránce velmi náročné. Z tohoto důvodu jsou pro ně regenerační masáže zcela na místě. U masáže si příjemně odpočinou, svalstvo se uvolní, prokrví a podpoří jeho regenerace.

Aktuálně

Termíny, které Vám mohu být k dispozici, naleznete na stránce objednání masáže.

Těším se na Vás!

Dárek pro Vaše blízké

Dárkový poukaz

Indikace a kontraindikace masáží pro děti

Indikace – stavy, kdy je masáž, či ošetření pro děti vhodné

 • špatné soustředění, neklid, nespavost
 • náročné pravidelné tréninky
 • atopický exém, dýchací potíže (alergie, astma)
 • špatné držení těla, růstové bolesti u dětí
 • bolesti, či křeče v různých částech těla, bolesti hlavy (migrény)
 • bolesti třísel, kyčlí, kolen, ramen,...
 • zažívací problémy
 • pro zlepšení imunitního systému
 • a mnoho dalšího...

Kontraindikace – stavy, při kterých masáže u dětí neprovádím:

 • celkové infekční onemocnění
 • čerstvé poúrazové stavy
 • bez přítomnosti rodičů

V případě masáže, či ošetření osoby mladší 18 let je vždy třeba přítomnost rodiče!

= Menu =
Datum aktualizace stránky: 2024-5-14